Достапни линкови

logo-print

Пронајдена украдена слика на Моне во Полска


Полската полиција соопшти дека ја пронашла сликата на францускиот импресионист Клод Моне, која беше украдена од Националниот музеј во градот Познан пред речиси десет години. Полицијата уапсила еден маж во градот Олкуж, кој признал дека ја украл сликата Плажа во Пурвил. Вредноста на сликата кога беше украдена од музејот изнесуваше милион долари.
XS
SM
MD
LG