Достапни линкови

logo-print

Ердоган ја пофали соработката со Русија во енергетскиот сектор


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган соопшти денеска по состанокот со рускиот претседател Димитри Медведев во неговата резиденција во близина на Москва дека енергетскиот сектор е од голема важност и соработката на двете земји во таа област е за пример. Ердоган смета дека тие имаат големи можности, не само со гасот, туку и со нафтата и нафтените деривати. Тој денеска ќе се сретне и со рускиот премиер Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG