Достапни линкови

logo-print

Богдановиќ принуден да го напушти Косово


Косовската полиција денеска го принуди српскиот министер за Косово и Метохија Горан Богдановиќ, кој беше во посета на Штрпце, да го напушти Косово. Портпаролот на полицијата Баки Кељани изјави дека Богдановиќ немал дозвола за посета. Богдановиќ пак оцени дека овој потег на косовската полиција покажувал оти србите не се добредојдени на Косово. Претседателот на Србија Борис Тадиќ го прослави православниот Божиќ на Косово иако и тогаш имаше негодувања од албанците.
XS
SM
MD
LG