Достапни линкови

logo-print

Во Јемен убиен лидер на Ал Каеда


Лидерот на јеменската ќелија на Ал Каеда Абдула Махдар бил убиен во судир со безбедносните сили, јавуваат агенциите повикувајќи се извори на локалните власти во источната провинција Шабва. Јеменските сили војуваат против милитанти на Ал Каеда во неколку провинции во земјата. Јеменската филијала на оваа терористичка организација ја презеде одговорноста за неуспешниот обид за уривање на американскиот патнички авион за време на Божиќните празници.
XS
SM
MD
LG