Достапни линкови

logo-print

Британските власти ќе забранат една исламистичка група


Британија ќе ја забрани исламистичката група, поради плановите да одржи протестен марш во градот на британските војници кои загинаа во Авганистан. Забраната за групата Ислам за Британија ќе стапи на сила во четврток за да се спречат терористички акти. Градот Вотон Бесет е познат по парадите за поддршка на британските војници и по церемонииите за загинатите. Според забраната секој што е член на групата може да биде уапсен.
XS
SM
MD
LG