Достапни линкови

logo-print

Косовските власти нема за статусот да преговараат со Србија


Владата на Косово никогаш нема да прифати преговори со Белград за статусот на Косово, кој е неповратен, соопшти денеска потпаролот на владата Мемљи Красниќи. Преговори со Србија како што изјави Красниќи за весникот Зери се можни само за други прашања, кои се во заеднички интерес на двете земји.
XS
SM
MD
LG