Достапни линкови

logo-print

Ирачките безбедносни сили во акција за спречување на напади


Ирачките безбедносни сили денеска блокирале некои делови на Багдад за да спроведат операции со кои би се спречиле потенцијални напади. Операциите се поради најавите на терористичките групи дека денеска ќе извршат бомбашки напади во градот. Некои мостови и патишта до Багдад беа затворени изутринава, но сега повторно функционираат. Багдад во изминативе месеци беше цел на многу напади во кои животот го загубија голем број на луѓе.
XS
SM
MD
LG