Достапни линкови

logo-print

13 бунтовници убиени во Авганистан


НАТО соопшти денеска дека во ракетен напад се убиени 13 бунтовници во јужниот дел на Авганистан. Вчера во покраината Хелманд во ист напад загинаа тројца бунтовници, а авганистанските власти соопштија дека во покраината Урузган во самоубиствен напад животот го загубил еден полицаец, а двајца офицери биле повредени.
XS
SM
MD
LG