Достапни линкови

logo-print

Ердоган во посета на Русија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ја почнува дводневната официјална посета на Русија која се очекува да вклучи разговори со рускиот премиер Владимир Путин. Разговорите меѓу турската и руската страна треба да бидат фокусирани врз енергетиката, економијата и безбедносната соработка. До посетата на турскиот премиер на Москва доаѓа откако Путин престојуваше во Турција во август 2009- та година.
XS
SM
MD
LG