Достапни линкови

logo-print

Протест на македонскиот полициски синдикат


Македонскиот полициски синдикат денеска одржа протест, пред Уставниот суд на Македонија во Скопје. Тие протестираа против времената одлука на Уставниот суд со која се одложува примената на членот 162, со тоа полицајците кои добија решенија за пензионирање по нова година ќе треба да се вратат на работа.
XS
SM
MD
LG