Достапни линкови

logo-print

Иранскиот опозициски лидер упати критики до властите


Иранскиот опозициски лидер Мехди Каруби денеска упати критики кон властите во земјата поради угнетувањето на луѓето во име на религијата. Тој побара луѓето и натаму да бидат дрски, кога ќе се соочат со закани. Каруби соопшти и дека претседателот Махмуд Ахмадинеџад на изборите во јуни победил со измама. Минатата недела возилото на опозицискиот лидер беше нападнато во градот Казвин.

XS
SM
MD
LG