Достапни линкови

logo-print

Карзаи му одаде почит на загинатиот британски новинар


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска му одаде почит на британскиот новинар Руперт Хамер од Сандеј Мирор, кој загина во експлозија на бомба во покраината Хелманд. Карзаи ја пофали храброста на новинарот, кој се обидувал да ја прикаже вистинската ситуација во покраината и изрази соочуство на неговото семејство, пријатели и на медиумите во Британија.
XS
SM
MD
LG