Достапни линкови

logo-print

Уапсени двајца осомичени за нападот врз тимот на Того


Полицијата во Ангола денеска уапсила двајца осомничени за нападот врз фудбалската репрезентација на Того во кој три лица беа убиени, а 9 ранети. Според медиумите, осомничените биле уапсени во Кабинда, анголска енклава во Конго, каде што и се случи нападот.
XS
SM
MD
LG