Достапни линкови

logo-print

Вестервеле во посета на ЈеменГерманскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле денеска допатува во ненајавена поста на Јемен. Една од темите на разговорите со домаќините се напорите за ослободување на 5 членото германско семејство и еден британец, кои беа киднапирани во јуни минатата година.
XS
SM
MD
LG