Достапни линкови

logo-print

Израел ги зголемува безбедносните мерки на границата со Египет


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху одлучи да ја зголеми бариерата по должината на границата со Египет. Според плановите, со напредна опрема за набљудување на границата ќе се намали бројот на имигранти. Нетанјаху изјавил дека ова е стратегиска одлука со која ќе го осигура израелскиот народ. Тој најавил дека и натаму ќе бидат пропуштани бегалците од конфликтните области, но нема да се дозволи илјадници нелегални работници да се инфилтрираат во земјата.
XS
SM
MD
LG