Достапни линкови

logo-print

Фудбалската репрезентација на Того ќе се врати дома


Капитенот на фудбалската репрезентација на Того, Емануел Адебајор соопшти дека неговиот тим ќе го напушти Африканскиот куп на нации, по барањето на властите тие да се вратат дома. Премиерот на Того, Жилберт Хунго нареди репрезентацијата да ја напушти Ангола, поради безбедносни причини. Автобусот на репрезентацијата беше нападнат во петокот, а притоа загинаа 3 луѓе.
XS
SM
MD
LG