Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Того бара репрезентацијата да се врати дома


Премиерот на Того, Жилберт Хунго им нареди на фудбалерите на националната репрезентација да го напуштат Африканскиот куп на нации и да се вратат дома, по нападот на нивниот автобус. Премиерот изјави дека доколку некој настапи под знамето на Того тоа ќе биде лажна репрезентација. Претходно играчите на репрезентацијата соопштија дека ќе играат на купот во чест на загинатите во нападот.
XS
SM
MD
LG