Достапни линкови

logo-print

Британската полиција покрена обвинение за двајца патници


Британската полиција покрена обвинение против еден патник кој се закани со бомбашки напад, што доведе до откажување на лет од лондонскиот аеродром Хитроу. Мажот е обвинет и дека бил пијан за време на инцидентот во петокот, а со истите обвинувања се соочува и неговиот соучесник. Полицијата ги уапси мажите по нивните коментари до екипажот на авионот. Инцидентот се случи пред авионот со 331 патник да полета кон Дубаи.
XS
SM
MD
LG