Достапни линкови

logo-print

Репрезентацијата на Того ќе игра на Африканскиот куп на нации


Фудбалската реперезентација на Того одлучи да игра на Африканскиот куп на нациите, иако властите од земјата соопштија дека тие нема да настапат. Играчите решија да останат во Ангола во знак на сеќавање на тројцата луѓе кои загинаа, кога бунтовниците го нападнаа нивниот автобус. Асистентот на тренерот, потпаролот на тимот и возачот на автобусот беа убиени во заседа во покраината Кабинда во Ангола.

XS
SM
MD
LG