Достапни линкови

logo-print

Берлускони се враќа на работното место во понеделник


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони соопшти денеска дека ќе се врати на работа во понеделник, по четиринеделното опоравување од нападот во кој му беше скршен носот и еден заб. Берлускони по митингот во Милано на 13 декември беше нападнат од еден маж, кој го удри со статуетка по лицето.
XS
SM
MD
LG