Достапни линкови

logo-print

Германската опозициска партија ќе одржи конференција во Авганистан


Германската опозициска Социјал Демократска партија соопшти дека ќе одржи конференција во Авганистан со шефот на Европската Унија за надворешни работи Кетрин Ештон и авганистанскиот министер за надворешни работи Рангин Дадфар. Конференцијата е закажана за 22 јануари, недела пред да се сретнат меѓународните лидери во Лондон на конференција посветена на Авганистан. Германија во моментов има 4500 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG