Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан казни за гушкање жена


Пакистанскиот парламент ги казни членовите на националниот хокеј тим со 2 илјади и 350 долари откако беа објавени нивни фотографии на кои гушкале една вработена на турнирот што во минатиот месец се одржа во Аргентина. Сликите се појавија на популарната интернет страница Јутјуб. Парламентарна комисија за спорт оцени дека сликите биле непристојни и во спротивност со исламската култура.
XS
SM
MD
LG