Достапни линкови

logo-print

Гранатиран американски конзулат во Авганистан


Неколку гранати биле истрелани врз зградата на американскиот конзулат во западниот авганистански град Херат. Притоа биле оштетени два ката од зградата, но во нападот немало жртви. Американската амбасада во Кабул го потврди инцидентот.


XS
SM
MD
LG