Достапни линкови

logo-print

Зголемена активност на вулканите на Камчатка


Три реки од лава течат од вулканот Кличевски на рускиот полуостров Камчатка, јавуваат агенциите, додавајќи дека во последно време во регионот било забележано големо интензивирање на вулканите. Властите соопштија дека засега немало причина за евакуација на најблискиот град Кличи кој се наоѓа на 32 километри од вулканот Кличевски кој е висок 4750 метри.
XS
SM
MD
LG