Достапни линкови

logo-print

Месиќ во Приштина со апел за признавање на независноста на Косово


Хрватскиот Претседател Стипе Месиќ денеска во Приштина упати повик сите држави да го признаат Косово, бидејки тоа ќе продонесе за регионалната и европската соработка. Тој ова го изјави по средбата со косовскиот Претседател Фатмир Сејдиу, кој го одликува со Златен медал за независност за продонесот кој тој и Хрватска го дале за независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG