Достапни линкови

logo-print

Во Иран стрелано врз автомобил на опозиционен лидер


Врз автомобилот на Мехди Каруби – еден од опозиционите лидери во Иран, денеска била стрелано од страна на провладини демонстранти, се вели во соопштението на интернет сајтот на опозицијата Сахамњуз. Инцидентот се случил во северниот град Куазвин каде што се одржуваше погребна церемонија за опозициони демонстранти.
XS
SM
MD
LG