Достапни линкови

logo-print

Месиќ во посета на Косово


Хрватскиот претседател Стипе Месиќ денеска допатува во посета на Косово. По пречекот во Приштина, со државнички почести, Месиќ разговараше со неговиот косовски колега Фатмир Сејдиу. На Месиќ ќе му биде доделен Медал на независноста, едно од највисоките косовски одликувања, а ќе биде прогласен и за почесен жител на Приштина.
XS
SM
MD
LG