Достапни линкови

logo-print

Месиќ во посета на Косово


Хрватскиот претседател во заминување Стипе Месиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Косово, во текот на која ќе оствари средби со највисоките претставници на Косово, ќе им се обрати и на косовските пратеници и ќе ја посети хрватската заедница. На Месиќ ќе му биде врачено и признанието почесен граѓанин на Приштина.
XS
SM
MD
LG