Достапни линкови

logo-print

Меѓуверски тензии во Малезија


Непознати напаѓачи запалија една протестантска црква во Малезија откако претходно нараснаа тензиите предизвикани од судската дозвола на муслиманите да го користат зборот „Алах“ за Бог. Портпаролот на нападнатата црква изјави дека во пожарот нема повредени а уништен е само првиот кат од црквата.
XS
SM
MD
LG