Достапни линкови

logo-print

СБ на ОН на 22 јануари ќе расправа за Косово


Советот за безбедност на Обединетите нации ќе расправа за ситуацијата на Косово на седница која ќе се одржи на 22 јануари, соопшти претставник на Кина, која овој месец го презеде претседавањето со Советот. На седницата ќе биде разгледан извештајот на шефот на мисијата на ОН на Косово Ламберт Заниери. Претходната седница на Советот, посветена за Косово беше одржана на 15 октомври минатата година и на неа беше разгледан извештајот на генералниот секретар Бан Ки Мун.
XS
SM
MD
LG