Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Ирак


Седум луѓе биле убиени во серијата бомбашки напади во западната ирачка провинција Анбар. Агенциите јавуваат дека станува збор за координарини напади врз полициските сили во градот Хит. Имено, напаѓачите поставиле бомби во четири куќи кои им припаѓаат на локални полицајци. Меѓу убиените имало и жени и деца.
XS
SM
MD
LG