Достапни линкови

logo-print

Словачкото аеродромско обезбедување ја призна грешката


Словачките официјални лица денеска соопштија дека поради неуспешен тест на обезбедувањето на аеродромот еден маж од земјата успеал да пренесе експлозив во неговиот куфер на летот до Даблин. Инцидентот се случил поради смешна и непрофисионална грешка. Поранешниот шеф на американското оделение за внатрешна безбедност Кларк Кент го оцени тестот како лудост. Патникот кој е електричар по потекло од Словачка, а живее во Ирска, беше задржан неколку часа од ирската полиција, пред вчера да биде пуштен на слобода.
XS
SM
MD
LG