Достапни линкови

logo-print

Јемен не сака помош од странски војници за екстремистите


Јеменскиот министер за надворешни работи Абу Ал Џирби соопшти денеска дека неговата земја не сака САД или други странски земји да и помагаат во борбата против екстремистите, бидејќи директната интервенција ги компликува нештата. Американската војска ги тренира јеменските контраразузнавачки служби. Џирби изјави дека тие се добредојдени се додека не учествуваат во други активности, бидејќи чуствително е прашањето за доаѓање на странски војници на јеменската територија.
XS
SM
MD
LG