Достапни линкови

logo-print

Карзаи бара новиот кабинет да биде одобрен до 28 јануари


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи му соопшти денеска на парламентот дека сака да го комплетира неговиот кабинет до 28 јануари, кога ќе се одржи конференцијата во Лондон посветена на Авганистан. Парламентот минатата недела одби 17 од 24 кандидати на Карзаи, кој новите номинации ќе ги објави во сабота или недела.
XS
SM
MD
LG