Достапни линкови

logo-print

Либерман го информирал Груевски за терористичките напади


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Ерусалим потврди дека изрелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман на вчерашниот ручек му соопштил дека во иднина терористичките напади на Ал Каеда може да се прошират и на Балканот. Според Груевски тоа е познатото од претходно, но Македонија и службите во регионот треба да бидат подготвени за да се справат со такви акции.
XS
SM
MD
LG