Достапни линкови

logo-print

Груевски не сака да ја коментира изјавата на Папандреу


Македонскиот премиер Никола Груевски при неговата посета на Ерусалим соопшти денеска дека не сакада ја коментира пораката од неговиот грчки колега Јоргос Папандреу дека двете земји треба да се сретнат на половина пат за решавaње на спорот со името. Грчката страна како што изјави Груевски го говори тоа што сака да го слушне Брисел, а го прави тоа што сакаат да го видат нивните граѓани. Тој ја поздрави и вчерашната понуда на српскиот претседател Борис Тадиќ да посредува во решавањето на спорот со името и соопшти дека секој што сака да помогне е добредојден.
XS
SM
MD
LG