Достапни линкови

logo-print

11 Талибанци убиени во Пакистан


Пакистанските разузнавачки официјални лица соопштија денеска дека најмалку 11 луѓе се убиени, кога САД извршиле ракетен напад на една зграда, која била талибански тренинг центар во регионот Вазиристан. Според нив САД извршиле уште еден напад додека Талибанците се обидувале да ги земат телата на загинатите под урнатините. Во западен Ваџиристан кој се наоѓа на границата со Авганистан се засолнети членови на Ал Каеда и на други тероористички групи.
XS
SM
MD
LG