Достапни линкови

logo-print

Во Јемен уапсени тројца осомничени милитанти на Ал Каеда


Министерството за внатрешни работи на Јемен соопшти дека се уапсени тројца осомничени милитанти на Ал Каеда, кои беа повредени во нападот пред два дена во близина на главниот град Сана. До акцијата во понеделникот во која беа убиени двајца милитанти дојде откако САД и неколку европски амбасади беа затворена поради закани за напади на Ал-Каеда. Амбасадите сега се повторно отворени.
XS
SM
MD
LG