Достапни линкови

logo-print

Нарачателот на знакот од Аушвиц се предаде на полицијата


Водачот на една неонацисичка група, кој ја нарачал кражбата на знакот "Работата ќе ве ослободи" од еден поранешен логор во Аушвиц сам и се предал на на полицијата, соопштија полските медиуми. Тој планирал да го продае знакот и парите да ги искористи за терористичките акции на групата, меѓу кои и напдот на шведскиот парламент.

XS
SM
MD
LG