Достапни линкови

logo-print

Авганистанскиот парламент го одложи одморот


Авганистанскиот парламент соопшти денеска дека ќе го одложи зимскиот одмор се додека не се изгласаат номинациите за новиот кабинет на претседателот Хамид Карзаи. Парламентот за новата листа на кандидати ќе гласа во сабота. Карзаи вчера им нареди на законодавците да го одложат одморот, откако ги одбија 17 од 24 кандидати за неговиот кабинет.
XS
SM
MD
LG