Достапни линкови

logo-print

Иран со совети до француските лидери


Иран денеска им порача на француските лидери да се занимаваат со внатрешните работи на Франција, а не со проблемите на други земји. Портпарол на иранското министерство за надворешни работи изјави дека французите премногу се занимаваат со проблемите на другите, па забораваат да ги решаваат домашните. Француската влада во повеќе наврати ги критикуваше иранските власти за репресијата врз приврзаниците на опозицијата.
XS
SM
MD
LG