Достапни линкови

logo-print

Шпанија со мерки за намалување на невработеноста во ЕУ


Во Мадрид денеска ќе се одржи состанок на поранешни официјални претставници на Европската Унија, на покана на шпанскиот премиер Хозе Луис Запатеро. На состанокот ќе биде разгледано со какви мерки Шпанија како земја претседавач во Европската Унија може да придонесе во решавањето на економската рецесија и невработеноста.
XS
SM
MD
LG