Достапни линкови

logo-print

Состанок кај Обама за безбедноста на авионските летови


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе разговара со највисоките претставници на САД задолжени за националната безбедност, за безбедносните мерки по неуспешниот напад на авионот кој леташе на линијата Амстердам - Детроит за време на божикните празници. По инцидентот, во кој 23- годишен Нигериец се обиде да детонира експлозив, официјалните претставници веќе презедоа повеќе мерки за подобрување на безбедноста.
XS
SM
MD
LG