Достапни линкови

logo-print

Вонреден самит на ЕУ посветен на економијата


Лидерите на Европската Унија ќе одржат вонреден самит на 11 февруари во Брисел на кој ќе разговараат за состојбата на економијата. Претседателот на унијата Херман Ван Ромпуј соопшти дека на 27 земји членки на ЕУ им е потребен поголем економски раст за да го зачуваат европскиот начин на живот.
XS
SM
MD
LG