Достапни линкови

logo-print

Помош за жителите на Таџикистан по земјотресот


Во Таџикистан продолжуваат напорите да им се обезбеди храна и место за престој на 20 000 луѓе кои останаа без своите домови, поради земјотресот кој завчера ги погоди планините Памир во југоисточниот дел на земјата. Голем дел од луѓето се сместени во засолништа во училиштата. Земјотерсот беше со јачина од 5,3 степени според рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG