Достапни линкови

logo-print

Карзаи му нареди на парламентот да го одложи одморот


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи му нареди на парламентот да го одложи зимскиот одмор за да може законодавците да ја разгледаат новата листа на номинации за неговиот кабинет. Во саботата парламентот одби 17 од 24 кандидати на Карзаи, кој денеска соопшти дека новите номинации ќе бидат претставени за неколку дена и побара од парламентот до тогаш да ја продложи работата.
XS
SM
MD
LG