Достапни линкови

logo-print

Франција ја затвори амбасадата во Јемен


Франција ја затвори својата амбасада во Јемен, поради страхување од можни напади на милитантите. Министерството за надворешни работи соопшти дека амбасадорот побарал од француските граѓани во Јемен да бидат внимателни и да избегнуваат патувања, поради моменталната ситуација. Претходно САД и Британија ги затворија амбасадите во земјата.
XS
SM
MD
LG