Достапни линкови

logo-print

Јужноафриканскиот претседател со три жени


Јужноафриканскиот претседател Јакоб Зума по денешната традиционална свадбена церемонија ќе има три сопруги. Тобека Мадиба во минатиот мај, заедно со неговите две жени, присуствуваше на инаугурацијата на Зума. Полигамијата во Јужна Африка е легална. Инаку, Зума веќе еднаш се има разведено, а една од неговите претходни сопруги се самоубила во 2000 година.
XS
SM
MD
LG