Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан загинаа пет странски војници


Четворица американски војници загинаа во експлозија на бомба на југот на Авгнаистан, соопшти претставник на НАТО силите во таа земја. Станува збор за први американски жртви во 2010 година. Во меѓувреме, од повредите здобиени вчера во провинцијата Хелманд, починал и еден британски војник.
XS
SM
MD
LG