Достапни линкови

logo-print

Расте цената на суровата нафта


Цената на нафтата се зголеми денеска, откако Русија ја објави одлуката дека ќе запре со испораката на сурова нафта за рафинериите во Белорусија поради спор за цената. Цената за испорака на сурова нафта се зголеми за 60 американски центи на азискиот пазар и сега достигнува 80 долари за барел.
XS
SM
MD
LG